777 554 392 lucie.majerova@re-max.cz

Home staging aneb oblékání vašeho bytu za účelem úspěchu

Co je home staging a jak vám to pomůže prodat váš byt či dům?

„Home staging“ není nový termín, ale pro mnoho majitelů bytů a realitních kanceláří pojem „profesionální domácí inscenace“ vrhá nové světlo na to, jak podpořit prodej bytů v realitním trhu.

Home staging je o iluzích. Je to, jako by David Copperfield prodával svůj byt. Je to kouzelné. Je to mimo zdobení a čištění. Je to o zdokonalování, umění a vytváření nálady.

Home staging se postará o to, aby váš byt vypadal větší, jasnější, čistší, teplejší, více milující a nejlepší ze všeho je, že to přinutí kupujícího byt koupit. Okamžitě a za vyšší cenu.

Home staging je to, co dělat poté, co jste svůj domov vyčistili, odklidili zbytečnosti, vymalovali a provedli drobné opravy. Je to všechno o oblékání vaši nemovitosti na prodej.

Je to o přidání malých detailů které udělají velký rozdíl.

Profesionální Home Stagingové společnosti se věnují přípravě bytu či domu za účelem dalšího prodeje. Pracují s „dynamikou“ domova, odstraní nepořádek, upraví a zařídí nábytkem, tak aby vaše nemovitost udělala značný první dojem na potenciální kupce.

První dojmy

První dojem je klíčovým faktorem při prodeji vašeho domova. Typicky se říká, že potenciální kupující udělá rozhodnutí o koupi během prvních 10 ti sekund co vejde do dveří a to opravdu nenechává příliš velký prostor pro chyby.

K dosažení co největšího možného výsledku, by měla být domácnost předloženy v tom nejlepším světle v prvním kole.

Jaké příslušenství se u Home Stagingu typicky používá?

Home stagingové firmy používají obrovské množství položek, které byt krásně zvýrazní. Zde je malý odběr vzorků z položek profesionálních stagerů. Jak jsou využívány, je omezen pouze na kreativitu a vize Stagera.

♦ zrcadla ♦ rostliny ♦ polštáře ♦ umělé květiny ♦ podlahy& stolní lampy ♦ malé i středně velké koberečky ♦  malé křesla či sedadla ♦ polštáře ♦ nafukovací  postele ♦ košíky ♦ plastové stoly a židle

Jak najít profesionála?

Zeptejte se kolem sebe a získejte doporučení. Poraďte se se svým realitním agentem. Řada velkých realitních společností nabízí přístup k seznamu odborných agentur ve vaší oblasti. Přes některé realitní kanceláře je dokonce tato služba zdarma. Firmu kterou můžu doporučit je www.jrstaging.cz

Kolik to bude stát?

Většina Home Stagingoých firem vám ráda zpracuje odhad zcela zdarma a většinou se jedná o rychlý proces.

Nedávno proběhl v USA průzkum napříč 2000 realitními kancelářemi a výsledek byl ohromující: investice vložené do Home Stagingu měly 399 % návratnost! Ale zpátky k té ceně…

Většina Home Stagingoých firem vám ráda zpracuje odhad zcela zdarma. Některé agentury si účtují hodinové sazby a to okolo 1,500 Kč/hod a některé poplatek stanový za celý projekt.

Nezapomeňte se zeptat, jakým způsobem si agentura práci účtuje a kolik vás práce ve finále bude stát, tak ať si můžete být jisti, že se vám tato investice vrátí. Rozmezí cen je velké a opravdu hodně záleží na stavu a velikosti vaši nemovitosti.

Ze zkušeností, malý a nenáročný staging přijde na 5,000 Kč kde agentura v podstatě nemovitosti „načančá“ doplňkami a i s focením vezme pár hodin času. Velký staging, kde je třeba vymalovat, položit nový koberec a vyměnit nábytek může vzít i 3 týdny a stát i 30,000 Kč.

Co je důležité je zvážit, jak vysoká bude částka, kterou budete nuceni slevit, pokud nemovitost neprodáte během prvních týdnů v nabídce. A celé to srovnejte s částkou, kterou se vyplatí do Home Stagingu investovat tak, abyste prodali rychle a za nejlepší cenu.

Dle mého názoru a zkušenosti, je prodávat nemovitost bez stagingu především výhoda vaší konkurenci.

Chcete najít podobné články přímo ve svém emailu?

Nejdůležitější novinky z mého blogu přímo na váš email. Každý týden nový článek z realitního trhu. 

Lucie Majerová
Poprvé jsem se setkala s prací v rámci realit před 6ti lety kdy jsem kupovala svoji první nemovitost, svůj první domov… Pamatuju si ten kolotoč emocí a nejistoty a nakonec ten nádherný pocit z toho, že přesto že moje životní úspory jsou fuč, něčeho jsem dosáhla a to díky pomoci těch správných poradců. Od té doby jsem zažila všechny aspekty nákupu, prodeje a pronájmu. Jsem profesionál originálně z oboru financí, ve kterém jsem pracovala převážně v Londýně. Teď žiji v překrásné Praze a reprezentuji realitní kancelář RE/MAX Alfa. Prahu exploruji společně se svým manželem Davidem a synem Oliverem. Líbí se mi práce s lidmi a úspěšný obchod mi dává obrovský pocit uspokojení. Mým cílem je vám pomoci a být poradcem, kterému můžete důvěřovat.